Sztylpy oraz czapsy skórzane – niezbędne akcesoria jeździeckie

Sztylpy oraz czapsy skórzane – niezbędne akcesoria jeździeckie

Jeśli potrzebujesz czapsów, koniecznie wejdź na horse-trade.pl.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie posiadają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych surowców. W sklepach głównie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzuje znacznie niższa cena. Tym samym są zalecane dżokejom z zawężonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Obszerny wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]