Srebrne wisiorki

Srebrne wisiorki

Dowiedz się więcej o zawieszkach srebrnych

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest miękkie, pięknie wygląda, a także cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Silne środki myjące dla srebrnej biżuterii bywają zabójcze. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy zatem stosować ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie mycia naczyń koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro źle reaguje również na styczność z wilgocią oraz wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka kilku przedmiotów, musimy wcześniej owinąć je miękką ścierką lub włożyć do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą, która świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się także wódka, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać miękkich ścierek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.