Srebrna biżuteria z ametystami

Srebrna biżuteria z ametystami

Chcesz kupić biżuterię z ametystami? Wejdź na www.ametysty.com.pl

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w USA, Paragwaju, Madagaskarze i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach królów brytyjskich. Współcześnie, znajdziesz go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na duży element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Kolczyki czy bransoletki z ametystami warto zakładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w biurze. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.