Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Shuttersy w sypialni. Zobacz przykłady wykorzystania.

Szatersy (shutters), innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się najczęściej z wystrojem pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okna można wykorzystać także w naszych domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a jednocześnie doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach sprawdzi się lepiej niż modne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – funkcje dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, wypełniają podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są szersze, dzięki czemu pięknie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są istotne, gdyż to w salonie domownicy przesiadują sporą część dnia, a także podejmują tu gości. W związku z tym powinno się zadbać, aby ten pokój nie tylko efektowny, ale jednocześnie komfortowy. Swoboda zmiany stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła przenikającego do wnętrza, co pozwala m.in. na kompletne jego przyciemnienie, gdy chcemy włączyć coś w telewizji, albo jego delikatne ściemnienie, kiedy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – niezmiernie prosta konserwacja

Swoboda regulacji dostępu światła do wnętrza jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże też z innej przyczyny – z ich pomocą można skutecznie kontrolować temperaturę pokoju, która w dużej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. Ponadto shuttersy lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to też doskonałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach osadza się mniej kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich konserwacja jest niezwykle łatwa i trwa dosłownie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się też w kuchni, w pokoju dziecięcym oraz w łazience.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]