Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Chcesz kupić aparaty do drenażu limfatycznego? Kliknij tutaj.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii prawie wiek temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość terapeuta przystosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta oraz punktu ucisku.

Sprzęt do masażu uciskowego – wskazania do używania

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie wykorzystują urządzenia do presoterapii odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór aparat uciska kończynę, pobudzając tym samym przepływ limfy. Jest dużo zaleceń do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To zwłaszcza zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy). Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w redukcji cellulitu i wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowy sprzęt do masażu limfatycznego

Mnóstwo opcji użycia urządzeń do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. Dziś osoby cyklicznie korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za pomocą innowacyjnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, toteż bez przeszkód można zabrać je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być obowiązkowo omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to między innymi miażdżyca czy stany zapalne, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]