Oczyszczacze powietrza – dlaczego warto je kupić?

Oczyszczacze powietrza – dlaczego warto je kupić?

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu trafiła już do świadomości zwykłego mieszkańca naszego kraju i rzadko jest marginalizowana. Polacy zauważyli, iż czystość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ma kluczowy wpływ na nasz stan fizyczny. Póki nie zostaną wprowadzone systemowe rozwiązania, każdy musi zatroszczyć się o swoje zdrowie, na przykład poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od renomowanych producentów

Im bardziej zurbanizowany region, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie występowania dużego stężenia PM2,5 i PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddechowego podatni są przede wszystkim rezydenci większych miast lub okolic w sąsiedztwie fabryk wypuszczających do atmosfery ogromne ilości owych pyłów. Regularne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużej mierze zredukować negatywne oddziaływanie zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to już nowość na krajowym rynku – oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak m.in. GREE, Blueair czy AirFree, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów. Co kluczowe, poza wyłapywaniem z atmosfery zanieczyszczeń, często posiadają one również inne użyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza usuwają nie tylko pyły oraz zarazki

Oczyszczacze powietrza występują w wielu rozmiarach, wobec tego bez problemu znajdziemy urządzenie odpowiednie do określonej kubatury mieszkania. Oczyszczacze są względnie nieduże, toteż bez ograniczeń daje się je przestawiać pomiędzy pomieszczeniami. Nie licząc usuwania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wyłapują one też grzyby oraz drobnoustroje, które mogą wywoływać liczne reakcje alergiczne lub choroby, jak również groźny formaldehyd. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co tworzy we wnętrzu orzeźwiającą atmosferę, a równocześnie umożliwia mocniejszy sen. Niektóre urządzenia mają również detektory wykrywające wysokie stężenie CO2. Nabycie oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim osobom podatnym na alergie.