Ochrona głowy i twarzy podczas pracy – o czepkach i maseczkach ochronnych

Ochrona głowy i twarzy podczas pracy – o czepkach i maseczkach ochronnych

Szukasz czepków ochronnych? Sprawdź globalhygiene.pl.

Utrzymanie wszelkich norm bezpieczeństwa w czasie wytwarzania artykułów przeznaczonych do spożywania wymaga, aby kadra linii produkcyjnych posiadała stosowne ubranie ochronne, które zapobiega przedostaniu się drobinek ciał obcych do wytwarzanych towarów. Jednym z najważniejszych elementów takiej ubrań roboczych są czepki i maseczki higieniczne, noszone na głowach pracowników.

Nakrycia zakrywające włosy oraz twarz – czapki, kominiarki oraz czepki

Kluczową rolą artykułów zakrywających głowę członków załogi, jest uniemożliwienie dostaniu się pojedynczych włosków do wytwarzanej żywności. Właściciele zakładów produkcyjnych zapewniają swojej załodze rozmaite okrycia zakrywające twarz i włosy. Osłony te wykonane są zazwyczaj z polipropylenu, czyli PP, który charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością powietrza i może być wykorzystywany w sektorze spożywczym, również do wytwarzania opakowań. Z PP produkuje się m.in. kominiarki osłaniające nieomal całą głowę i czepki ochronne. Te pierwsze można nabyć także w wariancie z dodatkową maseczką zasłaniającą usta i nos osoby. Polipropylen można barwić, w związku z tym czepki i kominiarki ochronne z niego wykonywane, można zamówić w rozmaitych kolorach, co zapewne zainteresuje właścicieli zakładów, którzy troszczą się o spójność wizerunkową marki. Tymczasem czapki ochronne (w tym te z daszkiem) wykonywane są z przędzy akrylowej oraz bawełny.

Zabezpieczenie głowy to też osłona twarzy – maski jednorazowe

Maseczki tworzą pomocniczą osłonę podczas produkcji. Minimalizują one ryzyko przedostania się do artykułów spożywczych cząsteczek śliny. Maski zasłaniające twarz to produkty jednorazowego zastosowania. One też wyprodukowane są z włókniny polipropylenowej, która nie powoduje reakcji uczuleniowych, nie pyli się oraz jest nadzwyczaj lekka. Zależnie od potrzeb, maseczki wykorzystywane w branży spożywczej mogą być jedno-, dwu- lub trójwarstwowe. Dla panów posiadających wąsy i brodę dostępne są natomiast specjalne maseczki zakrywające w całości szczękę sięgające ponad górną wargę.

Adres firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]