Niezbędnik numizmatyka – album na monety

Niezbędnik numizmatyka – album na monety

Albumy na monety znajdziesz na goldbroker.pl/albumy-klasery/.

Zbieranie banknotów i monet to nie tylko frajda z wyszukiwania i zakupu kolejnych egzemplarzy, ale również poczucie zadowolenia z ich indeksowania i oglądania. Zdobyte numizmaty powinny zatem znaleźć się w przeznaczonych do ich przechowywania albumach lub klaserach, za pomocą których wygodnie będzie można je przeglądać, a w tym samym czasie zabezpieczy się je przed ewentualnym zniszczeniem.

Klaser na banknoty i monety – atuty dopinania i odczepiania pojedynczych stron

Miłośnicy numizmatów mają obszerny wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich kolekcjonowanie, aczkolwiek najpopularniejsze w dalszym ciągu pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Przede wszystkim z tej przyczyny, że umożliwiają segregację monet konkretnego rodzaju. Warto pamiętać, iż część albumów na monety nie ma w środku kart i należy nabywać je osobno dobierając je do typu kolekcjonowanych banknotów lub numizmatów. Dowolność wypinania oraz wpinania stron jest sporym usprawnieniem przy katalogowaniu okazów podług naszego uznania – można przenosić je między albumami bez potrzeby wyjmowania pojedynczych eksponatów, co zmniejsza niebezpieczeństwo rozerwania banknotów bądź zarysowania numizmatów. Prócz tego, posiadając niedużą kolekcję, w jednym albumie można przechowywać monety o różnych średnicach, należy tylko zakupić strony z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Innym atutem klaserów na monety jest to, że nieraz są stylizowane na wygląd albumów ze zdjęciami bądź książek, dzięki czemu łatwo ukryć je w domowej biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego złodzieja.

Czy w klaserze na monety można przechowywać każdy typ numizmatów?

Profesjonaliści rekomendują, by w plastikowych kartach klaserów przechowywać mniej wartościowe numizmaty, nie mające stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z PCV nie gwarantuje monecie kompletnej ochrony przed oddziaływaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Rzadkie monety w idealnym stanie albo te wykonane z ze srebra i złota powinno się najpierw zabezpieczyć przez włożenie do plastikowego kapsla. Kapsel można potem trzymać w albumie, bowiem szereg producentów oferuje strony do klaserów, w które bez przeszkód można włożyć monety zabezpieczone tekturowym holderem bądź kapslem.

Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]