Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Jeśli potrzebujesz listw podłogowych, koniecznie odwiedź tę stronę

Wydają się mało ważnym detalem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne poprowadzenie kabli oraz ochraniają dolną część ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny argument, by nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i bardzo dobrze komponuje się z eleganckimi meblami czy dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]