Kombinezon na motor – krój i materiał ma znaczenie

Kombinezon na motor – krój i materiał ma znaczenie

Chcesz kupić kombinezon motocyklowy? Kliknij tu.

Korzystanie z motoru wiąże się nie tylko z określonym ryzykiem, ale często także z odczuwaniem niewielkiego dyskomfortu. Żeby zredukować niekorzystny wpływ poniektórych czynników na przyjemność z jazdy, konieczne jest zaopatrzenie się w adekwatny ubiór. Kombinezon na motor czy też specjalne spodnie w zestawie z kurtką zatrzymają odczuwanie rozpędzonego powietrza, a także podczas potencjalnego wypadku wyraźnie obniżą prawdopodobieństwo doznania rozmaitego typu urazów. Tak jednakże będzie tylko wtedy, jeśli wybierzemy dobry ich model. Co warto zatem wybrać? Jaki materiał wybrać? Co będzie najodpowiedniejsze – wersja jedno- czy może dwuczęściowa? Na te pytania odpowiemy w tym wpisie.

jaki typ kombinezonu na motor swobodnie się zdejmuje i zakłada

Jednoczęściowe kombinezony na motor wybierają zwłaszcza biorący udział w wyścigach profesjonalni motocykliści, jak również osoby okazjonalnie podróżujące na odległych trasach bez długich postojów. Zapewniają one maksymalny stopień bezpieczeństwa w razie wypadku. Niestety łączy się to z obniżeniem wygody ich zakładania, ale i wykonywania w nim innych niż jazda czynności, m.in. odwiedzanie w nim toalety bywa znacznym problemem. Zatem motocykliści, nie jeżdżący w zawodach, zdecydowanie mogą postawić na dwuczęściowy kombinezon na motor. Gwarantuje on optymalną w większości przypadków ochronę, a przy tym łatwiej jest go zdejmować i założyć.

Kombinezon na motor – nie tylko budowa jest ważna

Model kombinezonu na motor to jednakże nie wszystko, co powinno się wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Równie kluczowy jest materiał, z którego jest on wytworzony. Tu do wyboru mamy przeważnie skórę oraz specjalne tekstylia. Kombinezony ze skóry dają stosunkowo małe możliwości wentylacji, ale doskonale zabezpieczają w takcie upadku. Wypada jednakże przyznać, że wiele tekstyliów – przykładowo te z wytrzymałych polimerów – pod tym względem radzą sobie jednakowo dobrze, a zarazem są bardziej przewiewne.

Adres firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]