Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Więcej informacji o pierścionkach zaręczynowych Kraków

Gdy spotkasz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o małżeństwie. Przedtem jednak ma miejsce ta wymarzony przez większość pań moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – rytuał od wielu stuleci

Podarowanie ukochanej pierścionka to bardzo stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają formę okręgu, który symbolizuje nieskończoność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, że od tego palca prowadzi “vena amoris”, to znaczy żyła wiodąca wprost do serca. Ogólnie przypuszcza się, że zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Pierwotnie wykonywano je ze skóry, z łodyg konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Wartościowymi pierścieniami ze srebra czy złota obdarowywano jedynie wtedy, gdy mężczyźni pragnęli zaprezentować swoje pełne zaufanie do przyszłej żony. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, platyną i drogimi kamieniami, jednak surowce te faktycznie szeroko wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od paru wieków, przy czym duży przyrost ich powodzenia można spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – ile powinieneś wydać?

Rzecz jasna, pożądana biżuteria na oświadczyny to pierścionek z platyny z dużym diamentem, jednakże potencjał swobodnego zestawiania różnych metali oraz kamieni jest szeroki. Prócz diamentów wykorzystuje się rubin, szmaragd bądź tanzanit. Niektórzy wybierają mniej drogocenne metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, jak również drewno, niemniej jednak nadal na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i różnych typów złota (białego, żółtego i czerwonego).
Ile powinniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było przekonanie, że narzeczony winien wydać na niego przynajmniej dwukrotność swojej wypłaty. Cena pierścionka zależna jest od wielu elementów: ilości karatów, wzoru, materiału czy wykorzystanego kamienia, skutkiem tego każdy odszuka śliczny, nietuzinkowy pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem miłości oraz zaangażowania, więc jego cena nie ma wielkiego znaczenia. Liczy się to, czy będzie się podobał naszej przyszłej małżonce.

Adres firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]