toczek jeździecki, kask jeździecki, kaski do jazdy konnej

Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, przez sporą prędkość i wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest w szczególności głowa dżokeja, która bezwzględnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można nabyć dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który posiada certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne certyfikaty oraz być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja bądź umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask do jazdy konnej nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]