Jakie zastosowanie i właściwości ma sól himalajska?

Jakie zastosowanie i właściwości ma sól himalajska?

Potrzebujesz soli różowej himalajskiej? Skieruj się tu.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości na naszych stołach. Czy wiesz jednak, iż ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Czym jest sól himalajska?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się pięknym różowym kolorem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To oczywiście unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nieprzeciętny smak oraz wygląd.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt przeróżnych minerałów i elementów śladowych, co powoduje, iż jest w dużej mierze bardziej odżywcza niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy twierdzą, że sól himalajska może wspierać trawienie poprzez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. W dodatku sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że może pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp oraz świeczników solnych.

Zastosowanie soli himalajskiej

Często okazuje się, że sól himalajska to nie tylko kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść rozluźniające doświadczenie, równocześnie nawilżając skórę oraz dostarczając wartościowych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień i infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub też świeczką tealight stanowią śliczny element dekoracyjny, ale również mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz szerokie zastosowanie, sól himalajska nazywana jest prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Adres firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]