Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Skieruj się tutaj jeśli szukasz przykładów odnośnie shuttersów w sypialni.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się najczęściej z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Tymczasem ten element osłony okiennic można użyć też w naszych domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych docierających do pokoju

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, będą miały dwie funkcje – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że doskonale prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są ważne, ponieważ to w salonie podejmuje się gości, jak również spędza się w nim większą część dnia. W związku z tym należy zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale jednocześnie komfortowe. Opcja wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co pozwala np. na częściowe jego ściemnienie, gdy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego zaciemnienie, jeśli chcemy obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – doskonała bariera przed dźwiękami z zewnątrz

Możliwość kontroli dostępu promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże z jeszcze innego powodu – z ich wykorzystaniem można skutecznie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma wszak ogromny wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie lata łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, z kolei zimą o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Do tego shuttersy tworzą skuteczną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej drobinek kurzu niż w fałdkach zasłon, a ich czyszczenie jest niezwykle proste i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w kuchni, w pokoju dziecięcym czy w łazience.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]