buty na motocykl

Buty na motocykl – czym się różnią i jakie kupić?

Obuwie motocyklowe, tak jak i inne elementy odzieży dla motocyklistów, świetnie się prezentują i na pewno niejedna osoba chce je mieć z powodu samego ich wyglądu. Jednakże ich zasadniczymi funkcjami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motocyklem i zagwarantowanie ochrony goleni i stopy w razie potencjalnego wypadku.

Jakie buty motocyklowe na jazdę ekstremalną, a jakie po mieście?

Kłopot z tym, jakie buty motocyklowe będą najodpowiedniejsze, miewają nie tylko początkujący kierowcy, ale nawet osoby od wielu lat zainteresowane jazdą na jednośladach. W sklepach z ubraniami i dodatkami dla motocyklistów kupimy kilka rodzajów obuwia. To przede wszystkim:
1. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy na trasach szybkiego ruchu, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie ryzyko wypadków i urazów jest wyraźnie większe. Buty na motocykl tego typu posiadają stosowne rozwiązania minimalizujące niebezpieczeństwo obtarć skóry i złamania kości śródstopia lub podudzia. To obuwie jest wysokie, sztywne i niełatwo się w nich poruszać bez motocykla.
2. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające zaledwie do kostki, które są doskonałe na spokojną, stosunkowo wolną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko udziału w wypadku jest znacznie mniejsze, tym samym zapewnienie ochrony stopie nie jest w nich kluczową cechą. Ich plusem jest natomiast nadzwyczajna wygoda, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się pieszo.
3. Buty turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższe odległości. Sięgają ponad kostkę, w wielu przypadkach do połowy łydki i wykonane są z materiałów chroniących nogę przed wilgotnością.

Wybieraj buty motocyklowe cenionych marek

Kupując obuwie motocyklowe trzeba w pierwszej kolejności określić, jakie mają mieć ogólne zastosowanie – używanie butów miejskich na trasie może skończyć się bolesnymi złamaniami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty enduro zakładane jedynie do przemieszczania się po ulicach miast, będą może wyglądały przebojowo, ale miłośnik jednośladów nie będzie miał w nich poczucia wygody. Zadaniem obuwia na motor, notabene jak pozostałych części ubrań dla motocyklisty, jest zwiększenie bezpieczeństwa jazdy oraz asekuracja kierowcy, dlatego jakość wykonania i użytych w nim materiałów jest niezmiernie istotna. Kupujmy więc buty na motor najlepszych marek. W razie niepewności należy zawsze skorzystać z porady bardziej doświadczonego kierowcy lub zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym zamierzamy dokonać zakupu obuwia.

Adres firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]