bryczesy, spodnie bryczesy

Bryczesy do jazdy konnej muszą być dopasowane

Jazda konna wymaga nie tylko wielu wyrzeczeń, ogromnych pokładów cierpliwości i godzin pracy, ale też odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy? Szeroki wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi stykają się z siodłem, dzięki czemu zmniejszają ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo uszyte spodnie bryczesy powinny być elastyczne i obcisłe, a przy tym nie ograniczać ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy uszyte z materiałów wysokiej jakości – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując właściwych spodni jeździeckich warto upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który może być wytworzony z silikonu, skóry ekologicznej, ewentualnie innych surowców zapewniających dobrą przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący również łydki i uda, bądź kolanowy. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które dają komfort termiczny w czasie jazdy. Nie bez znaczenia są także walory użytkowe – liczne kieszonki czy rozciągliwe zakończenia nogawek.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]