Akcesoria sportowe – piłki do piłki ręcznej, nożnej i siatkówki

Akcesoria sportowe – piłki do piłki ręcznej, nożnej i siatkówki

Dalsze informacje o piłkach Hummel.

Nie ma dużej ilości sportów, które można praktykować bez konieczności zastosowania jakichś akcesoriów. Także w licznych sportach indywidualnych, np. tych z dziedziny lekkoatletyki oraz gimnastyki, trzeba wyposażyć się w oszczep bądź młot. Aczkolwiek najpopularniejszym na całym świecie sprzętem sportowym, spotykanym w przeróżnych różnych sportach (nie tylko drużynowych), są piłki. W tym tekście prezentujemy cechy 3 piłek używanych w sportach popularnych wśród Polaków.

Piłki do piłki ręcznej, nożnej oraz siatkówki – charakterystyka

1. Piłka do piłki nożnej to niechybnie sprzęt, który wypatrzyć można w pokoju każdego nastolatka, a ostatnio i niejednej dziewczyny, dlatego że o profesjonalnej karierze w tym sporcie często marzą też panie. Obwód piłki do “nogi” powinien mieścić się w granicy 68-70 cm, a jej waga to zazwyczaj pomiędzy 410 g a 450 g. Kiedyś takie piłki wykonywano z naturalnej, w XXI w. wykorzystywana do tego jest w głównej mierze skóra syntetyczna. Piłki do piłki nożnej jeszcze kilkadziesiąt lat temu nazywano “biedronką” z uwagi na charakterystyczne czarne łatki, które musiały być dostrzegalne na dwukolorowych ekranach telewizorów. W dzisiejszych czasach piłki do „nogi” produkowane są w setkach niepowtarzalnych wzorów i kolorów, a wszystkie prestiżowe imprezy futbolowe ma swój unikalny projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest trochę mniejsza aniżeli ta do piłki nożnej, bowiem jej obwód ma od 65 do 67 cm. Jest od niej lecz prawie dwukrotnie lżejsza – jej ciężar to jedynie 260-280 gramów. Wewnątrz mieści się pęcherz wykonany z lateksu, a pomiędzy nim a powierzchnią ze skóry (również na ogół wykonaną ze skóry syntetycznej) znajduje się warstwa nylonu lub bawełny. Piłki do siatkówki produkuje się w wariancie beach (do siatkówki plażowej) oraz indoor (do siatkówki halowej).
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z piłek tu przedstawionych, lecz co ważne jej rozmiary i wagą są dostosowywane w zależności od tego, kto ją wykorzystuje. Inny obwód mają zatem piłki do piłki ręcznej dla dorosłych mężczyzn, inne dla kobiet, a sprzęt o najmniejszych rozmiarach produkowany jest dla najmłodszych dzieci. Z tej przyczyny obwód piłek dla piłkarzy ręcznych waha się od 46 do 60 cm, a ich waga – od 260 aż do 475 gramów. Dętka tych piłek powinna być bardzo mocna, toteż zwykle sporządzana jest z lateksu. Zewnętrzna powierzchnia natomiast powinna dobrze przylegać do dłoni.

Czy uprawiamy sport jedynie amatorsko, czy jesteśmy zawodowymi sportowcami, warto wykorzystywać akcesoria bardzo dobrej jakości. Zagwarantuje to nie tylko większy komfort w czasie samej gry – dobra piłka na pewno będzie służyć także dłużej.

Adres firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]