Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Usuwanie wirusów z WordPressa - dowiedz się więcej o tej usłudze.

WordPress stał się w minionych latach tak popularnym CMS-em, iż liczbę sklepów oraz stron działających z jego zastosowaniem szacuje się aktualnie na setki milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony postawione na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerów. W sytuacji zainfekowania witryny wirusem, niezbędne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym rozpoznać zawirusowaną stronę na WordPress?

Logowanie na stronę jest niemożliwe? Grafiki zostały zmienione nie przez Ciebie? Na witrynie pojawiły się przekierowania do obcych Ci portali? A może strona wysyła spam? To jedynie parę z częstych przykładów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takim przypadku nieodzowne jest szybkie działanie, żeby znaleźć źródło infekcji i przywrócić witrynę internetową do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach hakerów warto zlecić specjalistom od tego rodzaju działań, ponieważ naprawa zawirusowanego WordPressa często przekracza kwalifikacje ludzi, którzy na co dzień zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów oraz stron internetowych na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanej strony na WordPress?

Spece podejmujący się czyszczenia malware ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych wykonują skrupulatny przegląd baz danych i plików strony. Badają kod zainstalowanych na stronie wtyczek i motywów, a także pliki wp-config oraz htaccess. W czasie czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko powtórnej infekcji. Jeżeli długookresowe zainfekowanie spowodowało włączenie strony do listy zagrożeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a eksperci mogą podjąć także niezbędne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Likwidacja wszystkich efektów cyberataku nie gwarantuje, iż podobny przypadek nie przydarzy się za kilka miesięcy, toteż istotne jest cykliczne uaktualnianie WordPressa i używanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]