Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Jeżeli chcesz zlecić uszczelnianie okien, skieruj się tutaj.

Na samopoczucie lokatorów w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią dom przed mrozem i wilgocią, jak również izolują go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy wykonać co najmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym czasie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega głównie na ich regulacji (przeważnie służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]