Opróżniasz piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Opróżniasz piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Utylizacja starych mebli Kraków - więcej informacji o tej usłudze odnajdziesz w tym miejscu.

Większość z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z rozmaitych przyczyn. By nie zajmowały miejsca w mieszkaniu, zazwyczaj przenosimy je na strych, do komórki lokatorskiej albo do piwnicy. Szkopuł jednakże w tym, że po kilku latach także w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, iż zwykłe ich użytkowanie okazuje się niemożliwe. Dopiero to skłania wielu z nas do dokonania dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy też, kiedy nabywamy zapuszczony dom albo dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wykonać wywóz starych mebli z domu, poddasza oraz piwnicy.

Wywóz starych mebli – poznaj 3 najlepsze rozwiązania

Śmieci takie jak sprzęt RTV i AGD, popsute meble, fragmenty stolarki okiennej czy zdemontowane panele ścienne lub podłogowe nie mogą zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio pakownym samochodem. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są z reguły co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono też o legalny recykling zebranych śmieci. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często oferują też profesjonalną asystę przy opróżnianiu strychu, komórki względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – powtórne pozyskanie surowca

Jeśli stare meble będą przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź firmy trudniącej się się profesjonalnie utylizacją, nie zostaną spalone ani nie trafią na wysypisko. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe, a następnie podzieleniu komponentów podług tworzywa, z którego są wytworzone, mogą zostać po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, polega najczęściej na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do wyrobu kolejnych biurek, stołów oraz regałów.

Adres firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]