Obiad wigilijny w firmie – usługa cateringu świątecznego coraz popularniejsza

Obiad wigilijny w firmie – usługa cateringu świątecznego coraz popularniejsza

Zleć catering świąteczny Katowice.

Ostatni tydzień roku to okres, który spędzamy najczęściej wraz z rodziną, ale imprezy świąteczne urządzane są też w firmach. Nierzadko kadra firmy aranżuje je swoimi siłami, przynosząc własnoręcznie przygotowane potrawy, jednak w dużych zakładach pracy ten model działania się nie sprawdza. Żeby więc ułatwić sobie zadanie organizacji firmowych śniadań wigilijnych, zarówno tych mniejszych, jak i tych dużych, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Polskie świąteczne przysmaki – co oferuje catering świąteczny?

Bez wątpienia na wigilijnym stole muszą stać tradycyjne świąteczne potrawy. To zwłaszcza ryby, jak chrupki filet z pstrąga bądź karpia oraz staropolskie zupy – obligatoryjnie barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo również zupa rybna. Na stole nie powinno brakować też uszek z grzybami i kapustą, które przeważnie spożywane są wespół z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez chłodnych zakąsek, m.in. bez sałatki śledziowej albo ryby po grecku. Powinno się też zadbać o słodki frykas na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy kutię z miodem, lekki sernik bądź makowiec.

Catering świąteczny – nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!

Za organizację Wigilii w firmie trzeba zabrać się z pewnym wyprzedzeniem. Trzeba wyznaczyć termin spotkania oraz dopasować go do planów urlopów zespołu. Umożliwia to ścisłe obliczenie przewidywanej liczby uczestników imprezy, a w rezultacie pomoże zamówić trafną ilość porcji. Dobrze jest skonsultować z zatrudnionymi menu i razem zamówić te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim smakują. Ważne jest także to, by mieć wiedzę czy któryś z zatrudnionych ma uczulenie, np. na orzechy, które używane są w wypiekach, bądź są w załodze firmy osoby, które nie jadają mięsa oraz ryb. Dla takich pracowników trzeba zamówić dania pasujące do ich diety. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne akceptują zlecenia przez większość grudnia, jakkolwiek nie zalecamy zabierać się do w ostatniej chwili.

Adres firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]