Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Sprawdź, kto oferuje 3D drukowanie.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest kierowana przede wszystkim do inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych oraz przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma czy też osoba, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii FDM, SLA, SLS, DMLS, i PolyJet, może skorzystać z tej usługi zakładając, iż nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się również strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne informacje zredagowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny druk 3D małych elementów

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do osób albo podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technika, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, wyrazistych krawędzi, bardzo wąskich elementów oraz wygładzonej powierzchni.

Wydruk 3D metodą FDM – barwne materiały

Najbardziej rozpowszechnioną metodą druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi bardzo dobra relacja jakości do ceny, jak również możliwość korzystania z materiałów w szerokiej palecie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Drukowanie 3D metodą SLS

Technologia druku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki tworzywa – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze atuty tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia trwałość chemiczną i mechaniczną oraz dokładność kształtu.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]