Masz problemy z awansem? Czas na sesje z doradcą zawodowym!

Masz problemy z awansem? Czas na sesje z doradcą zawodowym!

Uzyskaj poradę coacha Kraków.

Rynek pracy w ostatnich latach jest niezmiernie konkurencyjny i wymaga ciągłego dostosowywania się do jego aktualnych warunków. Stąd tak znaczący jest nie tylko rozwój zawodowy jednostkowego pracownikafirmy, lecz również efektywna organizacja pracy dużych zespołów osób zatrudnionych. W takich działaniach najlepiej wesprzeć się praktyką profesjonalnego coacha.

Coach kariery – pomoc dla menedżerów oraz prezesów przedsiębiorstw

Doświadczony coach kariery służy pomocą w poszerzeniu zakresu umiejętności danej osoby, otwiera ją na przyszłe wyzwania zawodowe i ewentualne zmiany. Sprawia to, że może ona dużo szybciej nabywać nowe umiejętności, co przekłada się na lepsze rezultaty pracy, ale też kreuje szersze perspektywy kariery. Coach koncentruje się na zamiarach i ambicjach klienta, dlatego sesje coachingowe zawsze mają charakter indywidualny, ukierunkowany na realizację uzgodnionych zadań. Kto przeważnie postanawia skorzystać z usług coacha kariery? Są to z reguły dyrektorzy czy właściciele przedsiębiorstw, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności w sektorze kierowania i organizacji pracy.

Praca z doradcą zawodowym – wstępna rozmowa i poznanie ambicji klienta

Fundamentem przynoszącej pozytywne efekty pracy z doradcą zawodowym, jest drobiazgowe zrozumienie klienta. W związku z tym inicjująca sesja z coachem koncentruje się na precyzyjnym określeniu oczekiwań oraz ambicji klienta, poznanie jego sytuacji zawodowej, umiejętności, najboleśniejszych porażek i największych sukcesów zawodowych. Pomaga to rozpoznać, czy najlepszą drogą rozwoju będzie coaching czy może doradztwo oraz wybrać częstotliwość i ilość sesji koniecznych do uzyskania zakładanych wyników. Wstępne spotkanie nie musi przebiegać z coachem oko w oko – można umówić się na rozmowę przez komunikator lub telefonicznie. Po zakończeniu ustalonej serii sesji coach sporządza podsumowanie całego procesu. Wyszczególnia w nim, które cele zostały osiągnięte oraz gdzie konieczna jest dalsza praca.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]