sala komunijna

Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy podobnie oczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, ponieważ to najczęściej pierwsza faktycznie wielka zabawa dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że cała uwaga skoncentrowana jest wyłącznie na nim. Tym samym rodzice starają się, żeby ten dzień utrwalił się na lata w jego pamięci.

Sala na komunię – szukaj jak tylko zostanie wyznaczony dzień wydarzenia

Jeszcze przed rozsyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice muszą wiedzieć czy poczęstują rodzinę w swoim domu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Przyjęcie zaproszonych w domu jest z reguły opcją wówczas, jeśli urządzamy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednakże to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji pierwszej komunii przeistoczyły się w ostatnich czasach w duże eventy rodzinne, w których bierze udział niekiedy prawie setka gości, wobec tego zwykle urządzane są w restauracjach bądź salach weselnych. Jeżeli planujemy zarezerwować najlepszą salę, zalecamy rozpocząć poszukiwania lokalu, jak tylko zostanie ustalony termin komunii. W okresie komunijnym poważną trudnością może być też znalezienie wolnego dostawcy cateringu, zatem opłaca się wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu menu na komunię. Niezbędne jest również to, by sala na komunię umiejscowiona była tak, żeby dojazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był szybki oraz wygodny.

Organizacja komunii – sesja zdjęciowa, wciągające gry dla dzieci, prezenty

Rozważ wynajęcie fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale także następujący później obiad dla zaproszonych. Tradycją stały się także stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna zatem wyróżniać się prześlicznymi, zadbanymi pomieszczeniami. Kolejną zaletą będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich wielu, warto wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi grami.
Oczywiście, goście obiadu komunijnego kupią podarki dla dziecka. Rodzice najczęściej dają im pełną dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek nie będzie w złym tonie, jeżeli poinformujemy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów prezentów, np. zabawek z motywami militarnymi albo drogiej biżuterii.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]