Doradztwo HR – zostaw je specjalistom

Doradztwo HR – zostaw je specjalistom

Jeżeli interesuje Cię aktualna oferta doradztwa HR, skieruj się na janklusak.pl/oferta/zarzadzanie-projektami-hr/.

Część przedsięwzięć prowadzonych przez dział Human Resources może wykraczać poza możliwości danego przedsiębiorstwa. Problem staje się niesłychanie poważny, gdy rozpoczęty projekt zakłada liczne niewiadome, a przy tym zahacza o problematykę dotychczas obcą zespołowi. Zasadniczy dla efektywności przeprowadzenia danego procesu jest stopień zaawansowania zamierzenia i, rzecz jasna, doświadczenie niezbędna do jego zrealizowania. W związku z tym w wielu sytuacjach niezastąpiona okaże się pomoc zewnętrznych ekspertów, którzy, w zależności od projektu, mogą zagwarantować doradztwo w określonych stadiach projektu albo podjąć się kierowania całością. W jakich przypadkach firmy winny skorzystać z usług doradztwa personalnego?

Doradztwo personalne – zarządzanie przeprowadzeniem całego projektu bądź jego częścią

Po pomoc oferowaną w ramach doradztwa personalnego, podmioty sięgają w przeróżnych okolicznościach. Jednym z najistotniejszych aspektów tego typu współpracy jest ewaluacja poziomu satysfakcji pracowników. Żeby jej rezultaty okazały się wiarygodne, a także pomocne przy tworzeniu strategii, wymagane jest zastosowanie stosownych technik pozyskania informacji oraz ich poprawna analiza. Prócz tego firmy często zatrudniają konsultanta HR, aby zlecić mu przeprowadzenie wszelkiego typu audytów – najczęściej dotyczących komunikacji wewnętrznej. Jak już nadmieniliśmy, rola konsultanta HR w całym procesie bywa wieloraka. Niekiedy jest on project managerem, zawiadującym całym procesem, w innych przypadkach natomiast jest tylko konsultantem merytorycznym, zapewniającym wszechstronną pomoc w przypadku ewentualnych komplikacji.

Doradztwo HR – jak wybrać właściwego specjalistę?

Sukces strategii rozpoczynanych we współpracy z konsultantem HR jest zależny głównie od tego, jakie kompetencje opanował wybrany przez przedsiębiorstwo ekspert. Przy zatrudnieniu doradcy HR należy przyjrzeć się przede wszystkim jego doświadczeniu. Warto przeanalizować to, dla jakich firm dotąd pracował i, co najważniejsze, jakie zadania tam wykonywał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]