panele podłogowe, panele podłogowe drewniane

O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie łatwe, więc wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na suchym gruncie – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Powinieneś pamiętać także o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwie doby – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od rogu pomieszczenia. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż później sprzedawca może nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pokoju. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy położysz również listwy podłogowe.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]