Grasz zawodowo lub dla przyjemności? Potrzebny ci fotel gamingowy

Grasz zawodowo lub dla przyjemności? Potrzebny ci fotel gamingowy

Oglądając reklamy salonów z wyposażeniem wnętrz często widzimy w ich ofercie działy skupiające fotele dla graczy. Szereg klientów przeważnie nie widzi różnic między fotelami do grania a fotelami do pracy przy komputerze, ale zagorzali gamerzy mają świadomość, iż odpowiednie krzesło gamingowe jest nieodzowne, bowiem zauważalnie podnosi komfort gry.

Na co zatem zwrócić uwagę kupując fotel gamingowy?

Przez minione trzydzieści lat gry komputerowe zdobyły oszałamiającą popularność i szybko wyprowadziły się z salonów gier do naszych mieszkań. Rozwinął się także e-sport i coraz liczniejsza grupa osób nie tylko po prostu sięga po gry dla zabawy, a wręcz przesiaduje przed ekranem komputera kilkanaście godzin tygodniowo przygotowując się do prestiżowych rozgrywek. Z tej przyczyny potrzebne im są perfekcyjnie zaprojektowane fotele gamingowe, których nadrzędnym zadaniem jest zapewnienie graczom solidnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej wygody w trakcie kilkugodzinnych rozgrywek. Co zatem wziąć pod uwagę kupując fotel dla gracza? Na początku przetestuj, w jakim stopniu pozwala on na dostosowanie poszczególnych modułów wpływających na jego ergonomię, czyli na wysokość siedzenia, podłokietników i zagłówka, rozłożenie poduszek na odcinku piersiowym i lędźwiowym czy kąt minimalnego i maksymalnego wychylenia oparcia. Ważne są także tworzywa z jakich wykonane jest takie krzesło – musi być stabilne, wytrzymałe nawet na duże obciążenia, a na obszarach mających styczność bezpośrednio ze skórą gracza (np. na podłokietnikach) powinno być pokryte materiałem, który nie wywoła podrażnienia ani obtarcia skóry.

Krzesła gamingowe – z czego wynikają różnice cen?

Koszt zakupu krzesła gamingowego nie jest niski – cena najtańszych produktów z tej kategorii zaczyna się około 300 zł, a w przypadku modeli od prestiżowych producentów nieraz znacznie przekracza 1000 zł. Skąd wynika taka rozpiętość cen? Tanie modele foteli dla graczy zwykle posiadają nieznaczną możliwość regulacji i są wytworzone z surowców gorszej jakości, ale bez problemu zaspokoją potrzeby graczy, którzy spędzają przed ekranem maksymalnie kilka godzin tygodniowo. Modele przeznaczone dla profesjonalnych graczy są w stanie wytrzymać olbrzymie obciążenie (nawet do 120 kilogramów!), są często pokryte bardzo wytrzymałą prawdziwą skórą dają szeroki zakres regulacji indywidualnych elementów, jak również posiadają dodatkowe udogodnienia, jak uchwyty na słuchawki, podnóżki bądź kieszonki na drobiazgi.