Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Chcesz poznać atrakcje turystyczne w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Choć Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, więc zdarza się, że trudno odnaleźć się w zalewie informacji o ciekawych zabytkach i zbliżających się imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Żeby przedstawić potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o wystawach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Turyści myślący o przyjeździe do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której szybko znajdą Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki oraz kempingi, hotele i motele położone w różnych punktach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Co ciekawe, dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające między innymi trasy rowerowe, piękno miejscowego folkloru oraz zamek na Wawelu.

Proste rozmówki i spis konsulatów – kluczowe informacje dla turystów z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych tatrzańskich miejscowości. Ciekawostki dodawane na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz włoskim. Niezmiernie przydatny dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, w którym poznają najpopularniejsze słówka i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wczasów naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego