Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Tutaj poznasz więcej szczegółów o atrakcjach w Małopolsce.

Choć województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, więc czasem trudno znaleźć coś dla siebie w zalewie informacji o ciekawych atrakcjach i planowanych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – co tu odkryjesz?

Żeby pokazać zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak też o wystawach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której ekspresowo znajdą Centra Informacji Turystycznej, schroniska, motele i hotele, jak również galerie i zabytki zlokalizowane w miastach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o lotniskach i dworcach. Dodatkowo dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające między innymi regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu oraz urok regionalnego folkloru.

Proste rozmówki i katalog konsulatów – ważne informacje dla obcokrajowców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych tatrzańskich miejscowości. Informacje zawarte na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku hiszpańskim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Szczególnie wartościowa dla obcokrajowców może być też podstrona Rozmówki, na której poznają popularne wyrażenia i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego