Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wynajem szalunków - na tej stronie dowiesz się więcej o unikalnej ofercie

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, do której wylewany jest cement – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle robione są z drewna, lecz łatwo zaobserwować również konstrukcje zrobione z metalu, a czasem również plastiku. Innymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają wypracowanie odpowiednich efektów. Niestety ze względu na spore koszty nie wszystkie firmy remontowe posiadają własne szalunki. Kiedy będą potrzebne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – szczególnie, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę często wybierana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej firmy, warto rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w roku jest bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o funkcjonalności, gdyż przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może powodować spore koszty.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dokładnie zastanowić się nad tym, która firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu zyskamy pewność, że szalunki będą solidne i funkcjonalne. Bardzo ważna będzie też obsługa klienta – w przypadku, kiedy zbliża się czas startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wątpliwości warto zaś wejść do sieci, by sprawdzić, co o ofercie danego przedsiębiorstwa piszą dotychczasowi kontrahenci.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]