Rury kwasoodporne – cechy i zastosowanie

Rury kwasoodporne – cechy i zastosowanie

Potrzebujesz rur kwasoodpornych? Sprawdź metal-e.pl/pl/c/RURY-NIERDZEWNE/14.

Rury kwasoodporne są wykorzystywane w różnego rodzaju przetwórniach, gdzie pracuje się ze żrącymi surowcami. Najbardziej istotną cechą tego surowca jest niewątpliwie odporność na intensywnie działające związki chemiczne.

charakterystyka rur kwasoodpornych

W przypadku zwykłych rur, nawet tych zrobionych ze stali nierdzewnej, ochrona może być niezadowalająca. Kwasy mogą zniszczyć konstrukcję materiału, wywołać jego korozję i gromadzenie się szkodliwych dla organizmu aldehydów. Dlatego najważniejsze jest używanie w przetwórniach rur kwasoodpornych o doskonałym wskaźniku ochrony. Nowatorskie rury kwasoodporne mogą być używane w instalacjach gazowych, hydraulicznych. Charakteryzują się znakomitą hermetycznością, dlatego, że zazwyczaj są wykonane techniką bez zastosowania jakichkolwiek ogniw. To dowodzi, że rury tego rodzaju optymalnie wypełniają swoje funkcje.

Alternatywne zastosowanie rur kwasoodpornych

Rury kwasoodporne sprawdzają się też jako komponenty budowlane, części składowe do pojazdów. Wytrzymają nieustanną styczność z parą wodną i intensywnie działającymi detergentami. Ich konstrukcji nie może uszkodzić żaden związek. Gwarantują bezpieczeństwo w przedsiębiorstwach chemicznych, są wykorzystywane też do tworzenia elementów barierek, wytwornych parkanów, w przemyśle spożywczym. Są więc elementem najwyższej wytrzymałości, ale ich koszty są na każdą kieszeń. Warto zastosować je przy przebudowie balkonu czy pozostałych czynnościach budowlanych.

Adres firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]