Rodzaje sklejki szalunkowej i jej wykorzystanie

Rodzaje sklejki szalunkowej i jej wykorzystanie

Jeśli chcesz zamówić sklejkę szalunkową Kraków, zobacz tutaj.

Deski szalunkowe to najistotniejszy komponent szalunków. Tę rolę mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jakkolwiek przeważnie wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić obiekty z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są też wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły używane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny dziś wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – przeważnie z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Firmy budowlane mają przeważnie swoją sklejkę szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy także wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników oraz głowic.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]