Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Zobacz, gdzie zamówić kontener na gruz.

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak sporo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, złom, gruz, a także rozebrane elementy okien i drzwi – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

Do przewożenia ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami lub wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów i firm transportowych.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]