Złote monety bulionowe a monety kolekcjonerskie – co kupić?

Złote monety bulionowe a monety kolekcjonerskie – co kupić?

Jeśli chcesz kupić złoto bulionowe, koniecznie wejdź na https://goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.

Ludzie zainteresowani inwestycją w złoto mogą skorzystać z kilku różnych propozycji: nabywać akcje podmiotów związanych z rynkiem metali szlachetnych bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące środki w branże gospodarki związane z tym kruszcem, ewentualnie gromadzić biżuterię inwestycyjną. Kolejną opcją jest kupno złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest w formie sztabek i monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – nie są wybijane w limitowanym nakładzie

Monety ze złota kojarzymy najczęściej z monetami kolekcjonerskimi, jednak monety bulionowe, a więc lokacyjne, czy to złote czy z drugich kruszców, różnią się od nich pod paroma względami. Co najistotniejsze monety bulionowe są bite w celu inwestowania w nie kapitału, z tego też powodu ich nakład w danym roku nie jest limitowany, a poniekąd determinowany przez popyt na rynku. Złotych monet bulionowych nie są bije się w kolekcjach tematycznych lub w nawiązaniu do ważnych wydarzeń, dlatego ich design niezmiernie z rzadka ulega zmianie. Zwykle złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie jedynie datą wybicia. Istotne jest to, iż część monet bulionowych, mimo traktowania ich jako środek płatniczy, nie ma swojego nominału wyrażonego w walucie, a ich bieżącą wartość określa ciężar oraz czystość użytego do ich wybicia metalu. Zaletą monet bulionowych jest to, iż są rozpoznawalne w każdym zakątku świata, więc ich ewentualna odsprzedaż jest łatwiejsza niż miejscowych monet kolekcjonerskich.

Rodzaje złotych monet bulionowych

Najpopularniejsze pośród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 oz, jakkolwiek mennice wybijają także monety o nominale 1/2 czy 1/10 oz złota. Trzeba wiedzieć, że monety bulionowe wybijane są zazwyczaj ze złota najwyższej próby, czyli .999, lecz przykładowo. Amerykański Gold Eagle lub Krugerrand z Południowej Afryki emitowane są ze złota próby .9167. Gdy monety bulionowe zawierają domieszkę miedzi, ma to z reguły na celu wzmocnienie monety, a przez to redukcję ryzyka jej zarysowania. Monety bulionowe z domieszką innych metali są cięższe, a nominał, którym są znakowane świadczy o ilości czystego złota, które wykorzystano do ich wybicia.

W asortymencie lokalnych dostawców złotych monet bulionowych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez problemu znajdą najpopularniejsze z nich, m.in. australijskiego Kangura, austriackich Filharmoników Wiedeńskich czy wymienione powyżej Krugerrandy.

Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]