Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Internetowy kantor - sprawdź koniecznie.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze bądź w pobliskiej placówce bankowej – te pierwsze w dalszym ciągu spotkać można hipermarketach czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w szybko przeobrażającej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać obcą walutę bez przymusu ruszania się z domu i po niższych kosztach, wskutek tego też utworzono kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jakie usługi proponuje kantor internetowy oprócz wymiany walut?

Operacja w kantorze internetowym jest tak samo łatwa jak kupno waluty w fizycznym kantorze. Klient loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, iż transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zwykle z minionego dnia. Drugim i niezmiernie istotnym plusem kantorów internetowych są niższe spready niż te oferowane przez placówki bankowe i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują także kilka pomocnych usług popularnych wśród klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w uzgodnionym przez nabywcę terminie czy też takiej, w której klient zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory internetowe to usługa dla osób lubiących wygodę oraz ogromną swobodę w rozporządzaniu własnymi środkami finansowymi. Korzystają z nich też osoby zatrudnione czy też studiujące poza granicami Polski i kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w obcej walucie. Jednak nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.