Mass collect i korzyści jakie przynosi

Mass collect i korzyści jakie przynosi

Na https://bit.ly/3499Qrk znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o mass collect.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia życie dużym i małym firmom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Funkcja usługi mass collect jest właściwie stosunkowo prosta. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest pomocne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest ogromna ilość klientów, czyli przykładowo w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych czy wszystkich branżach, gdzie używany jest system abonencki (między innymi w sieciach siłowni). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą dokonali oni przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty bądź tradycyjny przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie przelewów niż podczas księgowania ręcznego, a równocześnie na wyeliminowanie możliwych błędów często wynikających w czasie tej czynności.

Łatwiejsze śledzenie spływu należności – o zaletach mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (mają ją m.in. Bank Pekao i ING Bank Śląski) wypada przeanalizować możliwość jego wykorzystania w firmie, również takiej, która każdego miesiąca wystawia poniżej stu faktur. Zastosowanie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a więc śledzenie na bieżąco wpływających opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]