Dla kogo przeznaczony jest kredyt obrotowy?

Dla kogo przeznaczony jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które pragną je rozwijać, powinni inwestować w zakup innowacyjnych maszyn oraz urządzeń. Tak wielkie wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników oferują w chwili obecnej nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Pamiętajmy jednak, że często kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty lub zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy, zatem nie odradzamy to rozwiązanie.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzono do niezbędnego minimum. To także dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt ten można wykorzystać na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt świetnie dopasowany do wymagań oraz potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Nieprzewidziane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać swoją działalność albo spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez zbędnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.