Czy opłaca się inwestować w złoto w sztabkach?

Czy opłaca się inwestować w złoto w sztabkach?

Chcesz kupić sztabę złota? Sprawdź https://goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Zakładanie lokat lub po prostu gromadzenie środków pieniężnych na koncie nie jest już tak dochodowe jak jeszcze parę lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez banki, ale też i powszechniejsza świadomość, że nie inwestowany kapitał przynosi zysku doprowadziły do tego, iż poszukujemy strategii, które pomogą naszym pieniądzom dawać w przyszłości poboczny przychód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a przede wszystkim – złote sztabki.

Złoto w sztabkach – dlaczego zainteresowanie tym kruszcem pozostaje wysokie?

Przede wszystkim należy wyraźnie zaznaczyć, że inwestycja finansów w złote sztabki to wieloletnia inwestycja. Złoto z reguły nie poddaje się słabszym i silniejszym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz destabilizacja gospodarcza i polityczna nieraz podbija jego cenę. Naturalnie, można spostrzec wahania w jego wartości, jednak przeglądając jej historyczny wykres od razu można zauważyć, że wraz z upływem lat idzie ona w górę. Dlaczego? Od setek lat ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu w zasadzie się nie zmienia. Niegdyś służył on jako uniwersalny środek płatniczy, w tej chwili jest w szerokim zakresie wykorzystywany w elektronice,medycynie oraz przemyśle chemicznym, jak również – wciąż na potężną skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, że wydobycie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu wykorzystanego m.in. przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak odtwarzacze CD albo piloty do TV) jest częstokroć nieopłacalny, toteż popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, że przez kolejne lata ta tendencja nie powinien się zmienić.

Złoto w sztabkach – czy każdego stać na taką inwestycję?

Słysząc o lokacie pieniędzy w złote sztaby gros inwestorów natychmiast pomyśli, iż to nie dla nich, z powodu znaczny koszt. Jednakże złote sztabki występują w rozmaitych rozmiarach, wobec tego w zasadzie każdy może sobie pozwolić na lokatę jakiegoś wycinka oszczędności w ten metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Te niewielkie sztabki są także doskonałe jako upominek. Poważni inwestorzy, mający pokaźniejszy kapitał często kupują się na większe sztaby złota o wadze 20 g, 250 g, a także 1000 g. Wypada jednakże pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się podzielić odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, wybierając większą sztabkę nabywamy złoto po zauważalnie niższej cenie. Toteż wskazane jest kupować sztabki złota o przeróżnym ciężarze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są od razu rozparcelowane na równe kawałki o wadze 1 g.

Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]