Czemu warto postawić na leasing?

Czemu warto postawić na leasing?

Leasing bez wątpienia jest wymieniany jako jeden z najpopularniejszych wśród firmy instrumentów finansowych. Nie powinno to rzecz jasna dziwić, bo jego liczne zalety sprawiają, że leasing bywa świetnym sposobem umożliwiającym optymalizację kosztów wiążących się z prowadzeniem przedsiębiorstwa. W szczególności ze względu na to, że w Polsce ratę leasingu uważa się za koszt uzyskania przychodu. Na fakt, że leasing jest tak korzystny wpływa również to, iż umożliwia on zdobycie potrzebnych do działalności firmy dóbr bez potrzeby ich nabycia. Na czym konkretnie jednak polega leasing? O czym powinniśmy pamiętać decydując się na taką formę finansowania?

Na czym polega leasing?

Określenie leasing wywodzi się z języka angielskiego, gdzie oznacza wynajem. W państwach anglosaskich przepisy nie odróżniają leasingu od dzierżawy, jednak w Polsce są to określenia odmienne. Leasing to udostępnienie przez leasingodawcę wybranego aktywu leasingobiorcy, za co ten ostatni zobowiązuje się regulować raty leasingowe. Przedmiotem leasingu zazwyczaj są auta, które budują flotę firmy, urządzenia niezbędne do działania firmy czy też sprzęt do sklepu. Po wygaśnięciu leasingu wypożyczone dobra zostają zwrócone do leasingodawcy, który najczęściej zbywa je w preferencyjnej cenie.

Opłacalny leasing – jak go wyszukać?

W ostatnich latach w naszym kraju pojawiło się mnóstwo ofert leasingu. Ich różnorodność powoduje, iż ciężko znaleźć wśród nich tę najlepszą – potrzebne w tym celu będą odpowiednie umiejętności. A że nie każdy właściciel firmy je posiada, wybierając leasing, najlepiej postąpimy zasięgając porady fachowca. Przed wyborem oferty dobrze więc udać się do doradcy finansowego, który powie, jak znaleźć ofertę dostosowaną do naszych oczekiwań oraz zapewni, iż leasing naprawdę będzie najbardziej opłacalnym wyjściem.