Sri Lanka – podróż do kolebki herbaty

Sri Lanka – podróż do kolebki herbaty

Wakacje Sri Lanka. Więcej informacji na https://www.relaksmisja.com/kraje/sri-lanka/.

Chociaż nad Bałtykiem i w rodzimych Tatrach jest dużo malowniczych miejscowości, w których można w ciekawy sposób spędzić wczasy, nie raz marzymy by choć raz wyrwać się w jakieś orientalne kraje i wynieść tradycyjny odpoczynek na kompletnie inny poziom. Wyśmienitym posunięciem jest podróż do Azji, dlatego że tamtejsze zwyczaje i kultura są całkiem odmienne od polskich, zatem podróżnikowi z Polski zapewnią wiele niesamowitych wrażeń. Taką poszerzającą horyzonty eskapadą z pewnością będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, bo to znaczy ta nazwa w sanskrycie.

Sri Lanka – kraj pełny zabytków krajobrazowych i historycznych

Sri Lanka to niewielkie państwo położone na wyspie Cejlon oraz pobliskich drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, iż wielu europejczyków za podstawową atrakcję uważa jej cudowne plaże oraz możliwość podziwiania jednej z najwspanialszych raf koralowych na świecie. Cejlon kojarzony jest też z rozległych pól herbaty, której uprawa jest główną gałęzią gospodarki Sri Lanki. Jakkolwiek jest to też kraj, który w swoim zakrytym dżunglą centrum ukrywa mnóstwo zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno zdumiewać, gdyż historia tego państwa sięga przeszło 3000 lat.

Co w takim razie wypada zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na tę wyspę powinni z całą pewnością odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najbardziej znaną – świątynię Świętego Zęba Buddy, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek wielu religii, zwiedzić królewski ogród botaniczny i, rzecz jasna, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni lub zobaczyć je w Parku Narodowym Yala, który słynie także ze swoich sambarów, guźców i lampartów. Nie można także spędzić wakacji na Sri Lance i nie sprawdzić jak uprawiana jest herbata i nie wypić filiżanki najwspanialszego Earl Grey’a w swoim życiu. Obowiązkowo należy też przejechać się charakterystycznym lankijskim pociągiem.

Jak zaaranżować podróż na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w znacznej grupie turystów z większością popularnych biur podróży, niemniej jednak najwspanialsze wczasy na Cejlonie to te, które zostały zaaranżowane na bazie naszych indywidualnych zainteresowań. Takie podróże szyte „na miarę” aranżuje krakowskie biuro Relaksmisja, które sięgając do swojego doświadczenia dostosuje harmonogram wakacji do wymagań każdego turysty.

Adres firmy:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]