Skitury w Alpach – co oferują organizatorzy wypraw trekkingowych?

Skitury w Alpach – co oferują organizatorzy wypraw trekkingowych?

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak dobrej oferty wycieczki w Alpy!

Polscy entuzjaści gór, którzy poznali już na wskroś każdy szlak w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich i w Karpatach, nierzadko zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i wertują propozycje wycieczek w inne góry Europy. Wielu z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Najbardziej znane szczyty Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Europy, którego obszar rozciąga się kilka krajów, m.in. Austrię, Włochy, Liechtenstein oraz – naturalnie – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, znany również jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe wspaniałe wierzchołki, o których zdobyciu fantazjują wspinacze z całego świata, to na przykład Weisshorn – 4506 m n.p.m. , Dom – 4545 m n.p.m. i Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Eiger lub Trzy Szczyty Lavaredo. Alpy dzielą się na niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – oszałamiające doświadczenie

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują lokalni organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest kilka atrakcyjnych ofert kierowanych do pasjonatów gór o różnorodnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyli już należyte umiejętności narciarskie i mogą pochwalić się odpowiednią wydolnością fizyczną, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podnosić swoje kwalifikacje. Tym, których interesuje głównie zdobycie wiedzy, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu szkolenie z fundamentów prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Bezsporną zaletą takich wycieczek jest to, że prowadzone są w niewielkich, maksymalnie 7-osobowych grupach, co powoduje, iż każdy z uczestników może liczyć na wnikliwą uwagę instruktorów.

Z najlepszymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się oszałamiającym przeżyciem, przynoszącym satysfakcję z przezwyciężania osobistych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]