Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Szukasz najładniejszych tras rowerowych w Małopolsce? Koniecznie odwiedź narowery.visitmalopolska.pl.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu dobitne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca należałoby odwiedzić? Przedstawiamy interesujące, kultowe oraz nowe, ale na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Piękne, choć niepopularne miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej kultowe oraz nowe miejsca w Małopolsce, które należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją gruntownie nieznaną, jednak jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go po największej części amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich prześliczny widok – przy właściwej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najporządniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie malowniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, choć ma analogiczne zalety.
Atrakcyjne atrakcje w Małopolsce / Śliczne oraz interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie wypada nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy poniekąd tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie jedynie laików, lecz też uznanych alpinistów i himalaistów.