Gdzie wybrać się na skitury?

Gdzie wybrać się na skitury?

W tym miejscu poznasz korzystną ofertę skitur.

Większa część turystów wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam zwykle tylko po to, aby oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz w życiu uczestniczyć w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już trywialnego relaksu w górskim domku z drewna i okazjonalnego zjazdu z popularniejszych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają zaznawać ich piękna w trakcie dość intensywnych, jednak dających mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Poruszanie się z dala od przygotowanych dla turystów stoków, jest po prostu dużo trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich butów i nart.

Nie masz pewności, czy dasz sobie radę na skiturach? Poradź się instruktora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są zdecydowanie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się jedynie do wypadów odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują doskonałe warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal leżącego na wysokości ponad 4 tyś. metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z tras okaże się właściwa do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym obszarze pomocy organizatorów skitur i ich instruktorów.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]