Aktywne wyprawy w góry – dlaczego warto się na nie zapisać?

Aktywne wyprawy w góry – dlaczego warto się na nie zapisać?

Tu odnajdziesz korzystną ofertę wycieczek dla aktywnych.

Są dwa typy ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na miłym lenistwie, a drudzy każdy dzień urlopu starają się zorganizować sobie tak, by zrobić coś spektakularnego, czego do te pory jeszcze nie doznali. Specjalnie dla tych ostatnich biura turystyczne tworzą nietuzinkowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – wspaniała okazja, żeby nabyć dodatkowe umiejętności

Aktywne wyprawy to starannie przygotowane kilkudniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby zobaczyć różne rejony świata oraz Polski od zupełnie nowej strony. Plan takich podróży jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których zwykły turysta nie uświadczy z pozycji wygodnego leżaka na ganku wynajętego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to również świetna okazja, żeby nabyć kolejne umiejętności, bo w wielu przypadkach wiąże się ze instruktażami niezbędnymi do opanowania mechanizmów przeżycia w danym terenie. Na wyprawie w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się używania czekana i raków czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają podstawy survivalu, jak również tego, co zrobić w groźnych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w razie zejścia lawiny. Należy także dodać, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi wyzwaniami wymagającymi zaufania i kooperacji z innymi członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Gdzie aranżowane są wyprawy dla aktywnych?

Atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej kondycji fizycznej, to zwłaszcza wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są szczyty w rozmaitych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i zdobyć 4 główne wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i przespacerują się uliczkami zachwycających miast tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanii. Ale Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla początkujących podróżników – bez problemu dadzą sobie rade też podczas wyprawy do Namibii bądź w Himalaje.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]