Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Jeśli potrzebujesz filtrów hepa h14, koniecznie odwiedź tę stronę

Przyznajmy to szczerze: jakość powietrza w naszym kraju kiepska. Pod tym kątem Polska plasuje się na jednym z najdalszych miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też cały czas poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, w szczególności w miejscach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest ogromnie istotne (przykładowo w salach intensywnej terapii).

Filtry minipleat eliminują pyły PM2.5 oraz sierść zwierząt

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i używane są od wielu dziesięcioleci. Są obecne między innymi w odkurzaczach i pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych instalowanych w budynkach mieszkalnych, biurach czy obiektach użyteczności publicznej znakomicie sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich problemem też większe zanieczyszczenia, jak spaliny, pyłki roślin lub sierść zwierząt. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich wykonania. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ocynkowaną stalową ramę cechującą się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność). Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny ułożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, że filtry te posiadają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 produkowane są w kilkunastu wymiarach dostosowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – wydajna filtracja w ekstremalnych warunkach

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a wytrzymała konstrukcja, także sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wilgoć, co pozwala na efektywną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu instalowane są tam, gdzie powinny być zachowane najwyższe standardy sterylności powietrza, np. w przemyśle spożywczym.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Adres firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46