Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Nie wszystkie schorzenia uzębienia można wyleczyć zwykłymi metodami. Kiedy są one nieskuteczne, jedynym wyjściem bywa zwykle jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się między innymi w razie uszkodzonych kości, dużych uszkodzeń uzębienia, konieczności wstawienia implantów czy mostów i schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju guzów lub owrzodzeń. Które techniki bywają zatem stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, aby zabiegi były komfortowe i nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Chirurg stomatolog – leczenie

Niewątpliwie najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń czy chorych po wypadkach konieczne jest czasem zrekonstruowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów lub narośli – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć specjalistę?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych trudności. Dobrze zatem napisać kilka słów na temat tego, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest na pewno to, aby wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne urządzenia oraz, co najważniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma też atmosfera w gabinecie i stosunek stomatologa do chorych – dużo powiedzą nam na ten temat komentarze dotychczasowych klientów, a te wyszukamy na przykład w internecie bądź wśród przyjaciół.