Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Dowiedz się, gdzie zamówić aparat ultradźwiękowy, wejdź na www.bardomed.pl.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bo poprawnie aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na nasze zdrowie. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do usprawnienia przepływu limfy, uśmierzania bólu oraz zmniejszania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – sposób działania?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, opiera się na dwóch rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają korzystne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają głównie na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, stawów, blizn oraz ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Funkcjonują 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją najlepszą kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym rozwiązaniem.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]