Korekcja stożka rogówki – jakie metody się wykorzystuje?

Korekcja stożka rogówki – jakie metody się wykorzystuje?

Leczenie stożka rogówki Kraków. Więcej na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/stozek-rogowki/.

Stożek rogówki to dolegliwość, która bardzo ogranicza codzienną aktywność – obniża jakość widzenia i może wywoływać kolejne choroby oczu. Nowoczesne kliniki okulistyczne dysponują wiedzą pozwalającą sprostać tym problemom. Jak zatem wygląda przebieg leczenia stożka rogówki?

Stożek rogówki ujawnia się już w 30. roku życia

Rogówka to przezroczysty element oka, który mocno koncentruje promienie świetlne. Leży przed tęczówką i jest ukrwiona w niewielkim stopniu, lecz ma wiele receptorów bólu. W okolicy trzydziestego roku życia może ulec zniekształceniu polegającemu na uwypukleniu oraz ścieńczeniu w centralnej części. Jest to wynikiem nadwątlenia tkanki, która, wedle niektórych teorii, staje się podatna na działanie rodników. Stożek rogówki powoduje astygmatyzm oraz krótkowzroczność, przez co chory widzi kategorycznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie słoneczne. Pacjenci skarżą się też na podrażnienie oczu, niekiedy występuje także widzenie podwójne. Keratoconus często współistnieje z pozostałymi schorzeniami oczu, między innymi zapaleniem spojówek. Szczęśliwie obecnie osiągalne jest skuteczne leczenie stożka rogówki. Na wczesnym etapie dolegliwość jest korygowana przy pomocy soczewek kontaktowych lub okularów, z czasem jakkolwiek nieodzowne jest przeprowadzenie zabiegu w klinice okulistycznej.

Leczenie stożka rogówki – dostępne procedury

Korektę stożka rogówki przeprowadza się za pośrednictwem przeróżnych zabiegów medycznych. Aktualnie najskuteczniejszą metodą na poprawę jakości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych i cross linking. Nowoczesne kliniki okulistyczne podejmują się także korekcji stożka rogówki poprzez modelowanie, tj. zabieg Topoguided. Znakomite efekty przynoszą zabiegi wykorzystujące technologię mapowania rogówki, dzięki czemu można osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie pozwala na niwelowanie miopii lub niezborności za pomocą soczewek kontaktowych. Chorzy mogą również po jakimś czasie udać się na zabieg laserowy, który zupełnie eliminuje wadę wzroku.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]