Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości wywołują jony ujemne, które powstają się m.in. w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a też są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, tłumią niemiłe zapachy oraz korzystnie wpływają na nasze zdrowie i otoczenie.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje na skutek emitowania ekstremalnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego bądź wpływu intensywnego pola magnetycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak komputery, ekrany czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego by na powrót poczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w mieszkaniu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Proces jonizacji stosowany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wychwycić niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie permanentnego znużenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w instytucjach publicznych, placówkach oświaty, biurach czy przychodniach medycznych, a więc tam, gdzie ważne jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.