Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii w medycynie ?

Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii w medycynie ?

Dowiedz się więcej o aparacie do magnetoterapii na www.bardomed.pl.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne działanie, jednakże wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia redukuje też ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparat do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na pokaźne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy też modele mobilne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]